Hızlı Okuma ile Veteriner Ürinaliz Şeritleri Hayvan idrarında çoklu analitlerin hızlı tespiti için.

Temel bilgi
Menşe yeri: Çin
Marka adı: AllTest
Sertifika: CE
Model numarası: U031-01-14
Min sipariş miktarı: 500
Ambalaj bilgileri: 40T / kit
Yetenek temini: 100 milyon yıllık
Biçim: şerit Örnek: İdrar
kit boyutu: 100T / kit Ayırmak: Bkz. Ekle
Depolama: 2-30 ℃ Raf zamanı: 24 ay
Vurgulamak:

hızlı tanı test kitleri

,

One Step Hızlı Test

Hayvan idrarındaki çoklu analitlerin hızlı tespiti için.Yalnızca in vitro tanı amaçlı kullanım içindir.

 

Uygulama ve açıklama:

 

İdrariz Reaktif Stripleri (İdrar), üzerine birkaç ayrı reaktif alanının yapıştırıldığı sert plastik şeritlerdir.Test, idrarda aşağıdaki analitlerden bir veya daha fazlasının kalitatif ve yarı kantitatif tespiti içindir: Askorbik asit, Glikoz, Bilirubin, Keton (Asetoasetik
asit), Özgül Ağırlık, Kan, pH, Protein, Ürobilinojen, Nitrit ve Lökositler.İdrar Tahlili Reaktif Stripleri (İdrar), profesyonel hasta yakınında (bakım noktası) ve merkezi laboratuvar konumlarında tek kullanımlıktır.
Listelenen spesifik analit (ler) için kit kutusu etiketine bakın ve sonuçlar için renk çizelgesindeki uygun analit (ler) ve renk blokları ile karşılaştırın.

 

Açıklama:

 

Askorbik asit: Bu test, Tillmann reaktifinin renklerinin giderilmesini içerir.Askorbik asidin varlığı, test alanının renginin mavi-yeşilden turuncuya değişmesine neden olur.Yeterli diyete sahip hastalar günde 2-10 mg / dL salgılayabilir.Çok miktarda askorbik asit aldıktan sonra,
seviyeler 200 mg / dL civarında olabilir.
Glikoz: Bu test, glikoz oksidaz, peroksidaz ve kromojen arasında meydana gelen enzimatik reaksiyona dayanmaktadır.Glikoz, glikoz oksidaz varlığında glukonik asit ve hidrojen peroksit üretmek için ilk olarak oksitlenir.Hidrojen peroksit potasyumla reaksiyona girer
peroksidaz varlığında iyodür kromojen.Kromojenin oksitlenme derecesi, üretilen rengi yeşilden kahverengiye kadar belirler.Normal idrarda glikoz tespit edilmemelidir.Küçük miktarlarda glikoz böbrekler tarafından atılabilir.
Sonuçlar tutarlıysa 100 mg / Dl kadar düşük glikoz konsantrasyonları anormal kabul edilebilir.
Bilirubin: Bu test, kuvvetli asidik bir ortamda bilirubinin diazotize dikloroanilin ile azo-birleşme reaksiyonuna dayanmaktadır.Değişen bilirubin seviyeleri, idrardaki konsantrasyonuyla orantılı olarak pembemsi ten rengi bir renk üretecektir.Normal idrarda, en çok bile bilirubin tespit edilemez.
hassas yöntemler.Eser miktarda bilirubin bile daha fazla araştırma gerektirir.Atipik sonuçlar (renk kartelasında gösterilen negatif veya pozitif renk bloklarından farklı renkler), idrar örneğinde bilirubinden türetilmiş safra pigmentlerinin mevcut olduğunu ve muhtemelen
bilirubin reaksiyonunu maskelemek.
Keton: Bu test, negatif sonuçlar için açık pembeden pozitif sonuçlar için daha koyu pembe veya mor renge kadar değişen bir renk değişikliği üretmek için nitroprussid ve asetoasetik asit ile reaksiyona giren ketonlara dayanmaktadır.Ketonlar normalde idrarda bulunmaz.Tespit edilebilir keton seviyeleri
açlık, gebelik ve sık yorucu egzersiz gibi fizyolojik stres durumlarında idrarda ortaya çıkabilir.Açlık diyetlerinde veya diğer anormal karbonhidrat metabolizması durumlarında, idrarda serum ketonlardan önce aşırı yüksek konsantrasyonda ketonlar ortaya çıkar.
yükseltilmiş.
Spesifik yer çekimi: Bu test, iyonik konsantrasyonla ilişkili olarak önceden işlenmiş belirli polielektrolitlerin görünen pKa değişimine dayanmaktadır.Bir indikatörün varlığında, renkler düşük iyonik konsantrasyonlu idrarda koyu mavi-yeşilden, idrarda yeşil ve sarı-yeşil arasında değişir.
artan iyonik konsantrasyon.
Kan:Bu test, diizopropilbenzen dihidroperoksit ve 3,3 ', 5,5'-tetrametilbenzidinin reaksiyonunu katalize eden hemoglobinin peroksidaz benzeri aktivitesine dayanmaktadır.Ortaya çıkan renk turuncudan yeşile ve koyu maviye değişir.
pH: Bu test, tüm idrar pH aralığını kapsayan geniş bir renk yelpazesi veren çift gösterge sistemine dayanmaktadır.Renkler turuncudan sarıya ve yeşilden maviye değişir.
Protein: Bu reaksiyon, pH göstergelerinin "protein hatası" olarak bilinen fenomene dayanmaktadır; burada yüksek tamponlanmış bir gösterge, gösterge proteine ​​hidrojen iyonları saldıkça proteinlerin (anyonların) varlığında renk değiştirecektir.Sabit bir pH'ta,
herhangi bir yeşil rengin gelişimi, protein varlığından kaynaklanmaktadır.Renkler, negatif sonuçlar için sarıdan sarı-yeşile ve pozitif sonuçlar için yeşil-maviye değişir.
Ürobilinojen: Bu test, p-dietilaminobenzaldehit ve ürobilinojen arasında, pembe bir renk oluşturmak için güçlü asidik ortamda modifiye edilmiş Ehrlich reaksiyonuna dayanmaktadır.
Nitrit: Bu test, idrarda Gram negatif bakterilerin etkisiyle nitratın nitrite dönüştürülmesine bağlıdır.Asidik bir ortamda, idrardaki nitrit, bir diazonyum bileşiği oluşturmak için p-arsanilik asit ile reaksiyona girer.Diazonyum bileşiği sırayla 1 ile birleşir
Pembe bir renk oluşturmak için N- (1-naftil) etilendiamin.
Lökositler: Bu test, granülosit esterazların varlığını ortaya çıkarır.Esterazlar, türetilmiş hidroksil pirazolü serbest bırakmak için türetilmiş bir pirazol amino asit esterini böler.Bu pirazol daha sonra bir diazonyum tuzu ile reaksiyona girerek bej-pembe ila mor bir renk oluşturur.Normal idrar
örnekler genellikle olumsuz sonuçlar verir.İz sonuçları şüpheli klinik öneme sahip olabilir.

 
Nasıl kullanılır?
 

KULLANIM TALİMATLARI
Testten önce şerit, idrar örneği ve / veya kontrollerin oda sıcaklığına (15-30ºC) ulaşmasına izin verin.
1. Şeridi kapalı kutudan çıkarın ve en kısa sürede kullanın.Gerekli sayıda şeridi çıkardıktan sonra kanisteri hemen sıkıca kapatın.Stribin reaktif alanlarını taze, iyi karıştırılmış idrara tamamen batırın ve önlemek için hemen stripi çıkarın.
reaktiflerin çözülmesi.Aşağıdaki 1. resme bakın.
2. Şeridi idrardan çıkarırken, fazla idrarı çıkarmak için şeridin kenarını idrar kabının kenarına doğru sürün.Bandı yatay konumda tutun ve bitişik reaktif alanlarından kimyasalların karışmasını ve / veya elleri idrarla kirletmesini önlemek için şeridin kenarını emici bir malzeme (örneğin bir kağıt havlu) ile temas ettirin.Aşağıdaki 2. resme bakın.
3. Belirtilen zamanlarda reaktif alanlarını kanister etiketi üzerindeki ilgili renk bloklarıyla karşılaştırın.Şeridi renkli bloklara yakın tutun ve dikkatlice eşleştirin.Aşağıdaki 3. resme bakın.
Not: Sonuçlar, belirtilen sürelerden sonra 2 dakikaya kadar okunabilir.Sonuçlar ayrıca İdrar Analizörleri kullanılarak da okunabilir.Ayrıntılar için Kullanım Kılavuzuna bakın.

 

 Hızlı Okuma ile Veteriner Ürinaliz Şeritleri Hayvan idrarında çoklu analitlerin hızlı tespiti için. 0


 
 
SONUÇLARIN YORUMLANMASI
Sonuçlar, teneke kutu etiketi üzerine basılı renk bloklarının doğrudan karşılaştırılmasıyla elde edilir.Renk blokları nominal değerleri temsil eder;gerçek değerler, nominal değerlere yakın değişiklik gösterecektir.Beklenmeyen veya şüpheli sonuçların ortaya çıkması durumunda, aşağıdaki adımlar önerilir: striplerin, kanister etiketi üzerinde yazılı son kullanma tarihi içerisinde test edildiğini onaylayın, sonuçları bilinen pozitif ve negatif kontrollerle karşılaştırın ve yeni bir strip kullanarak testi tekrarlayın.Sorun devam ederse, derhal şeridi kullanmayı bırakın ve yerel distribütörünüzle iletişime geçin.

İletişim bilgileri
selina

Telefon numarası : +8615857153722

Naber : +008613989889852