Çin    manufacturer
Hangzhou AllTest Biyoteknoloji CO

Güvenilir Hızlı Test Ortağınız!

Satış & Destek
Teklif isteği - Email
Select Language
English
French
German
Italian
Russian
Spanish
Portuguese
Dutch
Greek
Japanese
Korean
Arabic
Hindi
Turkish
Indonesian
Vietnamese
Thai
Bengali
Persian
Polish
Çin iyi kalite Özel Monoklonal Antikor on sale Çin iyi kalite Hibridoma Monoklonal Antikor on sale
Ben AllTest tarafından sağlanan ürün ve hizmet gibi. Onlar gerçekten dikkate bizim ilgi çekmek.

—— Mr John Smith England

En büyük kızımın aslında Lyme hastalığı var. Lyme yüzünden neredeyse 1 yılını tekerlekli sandalyede geçirdi. Şimdi çok iyi gidiyor. Ben 2 örnek kullandım. 1 Lyme tanıdığım kızımı test etmek için ve 1 Lyme olmayan kızımı test etmek için. Testlerin iyi çalıştı. Kızım Lyme ile pozitif test etti ve negatif test etmedi.

—— Ms Sheila

Ne zaman taleplerim olursa olsun, AllTest bana her zaman ilkinde memnun cevap verir.

—— Mrs Julie Tschetter Belgium

Ben sohbet şimdi

CE Rdt Kiti Norovirüs Rotavirüs Adenovirüs ve Astrovirüs Kombo Teşhis Testi

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri:Çin
Marka adı:AllTest
Sertifika:CE
Model numarası:Kaset

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı:500
Ambalaj bilgileri:kit başına 25 testleri
Yetenek temini:100 milyon yıllık
Detaylı ürün tanımı
Biçim: Kaset Renk: mavi
Numune: Dışkı Depolama: 2-30 ° C
Raf Zaman: 24months Malzeme: Plastik

İnsan dışkısında norovirüs, rotavirüs, adenovirüs ve astrovirüsün kalitatif tespiti için hızlı, tek adım testi.

Profesyonel için   CE sertifikalı

Uygulamalar:

Rotavirüs ve Adenovirüs Kombo Test Kaseti (Dışkı), rotavirüs veya adenovirüs enfeksiyonunun teşhisine yardımcı olmak için insan dışkısı numunelerinde rotavirüs ve adenovirüsün kalitatif tespiti için hızlı bir kromatografik immüno-tahlildir.

Açıklama:

Combo Test, 3 bölümden oluşur, örn., Norovirüs, Rotavirüs / Adenovirüs ve Astrovirüs. Her bölüm için detaylar aşağıda verilmiştir.
Norovirüs Hızlı Testi (Dışkı), insan dışkı numunesinde norovirüsün kalitatif tespiti için hızlı kromatografik bir immüno-tahlildir. Test, insan dışkı örneklerinde norovirüsün seçici olarak saptanması için norovirüs için spesifik antikor kullanır.
Norovirüsler (NoV), Caliciviridae familyasına ait, zarfsız virüslerden oluşan genetik olarak çeşitli tek sarmallı RNA grubudur. Başlangıçta dört antijenik SRSV tipi tanındı, ancak daha yakın zamanda Norovirüs cinsi ile üç genogrup tanımlandı. Genogroup 1 ve Genogroup 2 insan enfeksiyonları ile ilişkili iken Genogroup 3 sığır ve domuz enfeksiyonu ile ilişkilidir. Norovirüsler dünya çapında akut gastroenteritin ana nedenlerinden biridir ve sıklıkla kurumlarda patlayıcı salgınlara neden olurlar. Enfeksiyona neden olabilecek en az on tanecik inokulum ile bulaşıcıdırlar. Bulaşma kirlenmiş alım yoluyla gerçekleşir
yiyecek ve su ve kişiden kişiye yayılma ile. Bulaşma ağırlıklı olarak fekal-oraldir, ancak tipik olarak bol miktarda enfeksiyöz virüs partikülleri içeren kusmusun aerosollenmesi nedeniyle havada olabilir. Salgınlar birkaç iletim yolunu içerebilir. Hastalık akut, genellikle hafiftir, zayıf yaşlılar arasında ölümlere neden olmuş olmasına rağmen, kendi kendini sınırlar ve vakalar maruz kaldıktan sonra 12 saat içinde ortaya çıkmasına rağmen 24-48 saatlik bir inkübasyon süresi izler.
Norovirüs hastalığının semptomları genellikle bulantı, kusma, ishal ve bazı mide kramplarını içerir. Bazen insanlar ayrıca düşük ateş, titreme, baş ağrısı, kas ağrıları ve genel bir yorgunluk hissine sahiptir. Hastalık genellikle aniden başlar ve enfekte olmuş kişi çok hasta hissedebilir. Çoğu insanda hastalık yaklaşık 1 veya 2 gün süren semptomlarla kendini sınırlar.
Rotavirüs ve Adenovirüs Kombo Hızlı Test (Dışkı), insan dışkı numunesinde rotavirüs ve adenovirüsün kalitatif tespiti için 10 dakika içinde sonuç veren hızlı bir kromatografik immünoassaydır. Test, insan dışkı örneklerinden rotavirüs ve adenovirüsün seçici bir şekilde saptanması için rotavirüs ve adenovirüs için spesifik antikor kullanır.
Küçük çocuklarda akut diyare hastalığı dünya çapında morbiditenin en önemli nedenidir ve gelişmekte olan ülkelerde en önemli ölüm nedenidir.1 Rotavirüs, özellikle küçük çocuklarda akut gastroenteritlerden en sık sorumlu ajandır.21973'te keşfi ve bununla ilişkisi infantil gastroenterit, akut bakteriyel enfeksiyonun neden olmadığı gastroenterit çalışmasında çok önemli bir ilerlemeyi temsil etti. Rotavirüs, 1-3 gün kuluçka süresinde oral dışkı yolu ile iletilir. Hastalığın ikinci ve beşinci günü içinde alınan örnek koleksiyonları antijen tespiti için ideal olsa da, ishal devam ederken rotavirüs hala bulunabilir. Rotaviral gastroenterit, bebekler, yaşlılar ve bağışıklık sistemi baskılanmış hastalar gibi risk altındaki popülasyonlar için ölümle sonuçlanabilir.3 Ilıman iklimlerde, rotavirüs enfeksiyonları özellikle kış aylarında görülür. Binlerce insanı etkileyen endemikler ve salgın hastalıklar bildirilmiştir.4 Akut enterik hastalığından muzdarip hastanede yatan çocuklar ile analiz edilen numunenin% 50'sine kadar rotavirüs için pozitifti.5 Hücre çekirdeğinde virüsler çoğalır ve spesifik türlerde konakçı olma eğilimindedirler karakteristik bir sitopatik etki (CPE).
Araştırmalar, enterik adenovirüslerin, öncelikle Ad40 ve Ad41'in, bu çocukların birçoğunda, sadece rotavirüslerden ikincisinde ishalin önde gelen bir nedeni olduğunu göstermiştir.6,7,8,9 Bu viral patojenler, dünya genelinde izole edilmiştir ve buna neden olabilir. yıl boyunca çocuklarda ishal. Enfeksiyonlar en sık iki yaşın altındaki çocuklarda görülür, ancak her yaştan hastalarda bulunmuştur. Diğer çalışmalar adenovirüslerin hastanede yatan tüm viral gastroenterit olgularının% 4-15'i ile ilişkili olduğunu göstermektedir.5,6,7,8,9 Adenovirüs nedeniyle hızlı ve doğru gastroenterit tanısı, gastroenterit etiyolojisinin ve ilgili hasta yönetiminin oluşturulmasında yardımcıdır. .
Astrovirüs Hızlı Testi (Dışkı), insan dışkı numunesinde astrovirüsün kalitatif tespiti için hızlı bir kromatografik immünolojik testtir. Test, insan dışkı örneklerinden astrovirüsün seçici olarak algılanması için astrovirüs için spesifik olan antikoru kullanır. Astrovirüs, ilk kez 1975 yılında, insanlarda diyare salgını sonrası elektron mikroskopları kullanılarak keşfedilen bir virüs türüdür. elektron mikroskobu ile bakıldığında karakteristik beş veya altı noktalı yıldız benzeri yüzey yapısına sahiptir. Picornaviridae ve Caliciviridae ile birlikte, Astroviridae, genomu artı sens, tek sarmallı RNA'dan oluşan üçüncü bir zarflanmamış virüs ailesi içerir. 11 Astrovirüs, zarflanmamış bir icosahedral kapsid içinde bölünmemiş, tek iplikli, pozitif sens RNA genomuna sahiptir.12 İnsan astrovirüslerinin, dünya çapında küçük çocuklarda gastroenteritlerin önemli bir nedeni olduğu birçok çalışmada gösterilmiştir.

Nasıl kullanılır?

Testten önce test kaseti, numune ve tamponun oda sıcaklığına (15-30 ° C) ulaşmasını sağlayın.
1. Dışkı örnekleri toplamak için:
Yeterli miktarda virüs partikülü elde etmek için temiz, kuru bir numune toplama kabında yeterli miktarda dışkı (1-2 ml veya 1-2 g) toplayın. Eğer tahlil toplandıktan sonraki 6 saat içinde gerçekleştirilirse en iyi sonuçlar alınacaktır. Toplanan örnek, 6 saat içinde test edilmezse 3 gün 2-8 ° C'de saklanabilir. Uzun süreli depolama için örnekler -20 ° C'nin altında tutulmalıdır.
2. Dışkı örneklerini işlemek için:
Katı Örnekler İçin:
Örnek toplama tüpünün kapağını çıkarın, ardından yaklaşık 50 mg dışkı (bezelye 1/4'üne eşdeğer) toplamak için örnek toplama aplikatörünü dışkı örneğine en az 3 farklı alanda rasgele bıçaklayın. Dışkı örneğini çıkarmayın.
Sıvı Numuneler İçin:
Damlalığı dikey olarak tutun, dışkı örneklerini aspire edin ve sonra 2 damla sıvı numuneyi (yaklaşık 50 LL) ekstraksiyon tamponunu içeren numune toplama tüpüne aktarın. Kapağı numune toplama tüpünün üzerine sıkın, ardından numune toplama tüpünü kuvvetlice sallayın Numune ve ekstraksiyon tamponunu karıştırın. Toplama tüpünü 2 dakika reaksiyona bırakın.
3. Açmadan önce poşeti oda sıcaklığına getirin. Test kasetini folyo poşetten çıkarın ve bir saat içinde kullanın. Folyo kese açıldıktan hemen sonra test yapılırsa en iyi sonuçlar alınacaktır.
4. Örnek toplama tüpünü dik tutun ve örnek toplama tüpünün küçük kapağını çıkarın. Örnek toplama tüpünü ters çevirin ve çıkarılan örneğin 2 tam damlasını (yaklaşık 80μL) test kasetinin örnek kuyusuna (S) aktarın, sonra zamanlayıcıyı başlatın. Numune kuyucuğuna (S) hava kabarcıkları sıkışmasından kaçının. Aşağıdaki resme bakınız.
5. Örneği verdikten sonra 15 dakika sonra sonuçları okuyun. 20 dakika sonra sonuçları okumayın.
Not: Örnek göçmezse (partiküllerin varlığı), ekstraksiyon tamponu şişesinde bulunan ekstrakte edilmiş örneği santrifüjleyin. 80 intoL süpernatan toplayın, numune kuyucuğuna (S) koyun. Zamanlayıcıyı başlatın ve yukarıdaki kullanım talimatlarında 5. adımdan itibaren devam edin.
SONUÇLARIN YORUMLANMASI
(Lütfen yukarıdaki resme bakın)
Tüm Test yorumları, her tip için sınıflandırılan pencerelere göre yapılmalıdır.
Nörovirüs:
T1 ve T2 POZİTİF: * Üç ayrı renkli çizgi görünür. Bir renkli çizgi kontrol çizgisi bölgesinde (C) olmalı ve bir başka belirgin renkli çizgi Genogroup 1 bölgesinde (T1) ve / veya Genogroup 2 bölgesinde (T2) bulunmalıdır.
T1 POZİTİF: * İki farklı renkli çizgi görünür. Bir renkli çizgi kontrol çizgisi bölgesinde (C) ve bir diğer görünür renkli çizgisi Genogroup 1 bölgesinde (T1) olmalıdır.
T2 POZİTİF: * İki farklı renkli çizgi görünür. Bir renkli çizgi kontrol çizgisi bölgesinde (C) ve bir diğer görünür renkli çizgisi Genogroup 2 bölgesinde (T2) olmalıdır.
Rotavirus ve Adenovirus Combo:
Rotavirüs Pozitif: * Kontrol çizgisi bölgesinde (C) renkli bir çizgi ve T2 çizgisi bölgesinde renkli bir çizgi belirir.
Adenovirus Positive: * Kontrol çizgisi bölgesinde (C) renkli bir çizgi ve T1 çizgisi bölgesinde renkli bir çizgi belirir.
Rotavirüs ve Adenovirüs Pozitif: * Kontrol çizgisi bölgesinde (C) renkli bir çizgi, sırasıyla T1 çizgisi bölgesinde ve T2 çizgisi bölgesinde iki renkli çizgi görünür.
Astrovirüs:
POZİTİF: * İki farklı renkli çizgiler görünür. Bir renkli çizgi kontrol çizgisi bölgesinde (C) ve diğer belirgin renkli çizgi test çizgisi bölgesinde (T) olmalıdır.
NEGATİF: Bir renkli çizgi kontrol çizgisi bölgesinde (C) belirir. Test çizgisi bölgesinde (T) hiçbir çizgi görünmüyor.

* NOT: Üç pencere için, test çizgisi bölgesindeki (T) rengin yoğunluğu, numunede bulunan viral antijenlerin konsantrasyonuna bağlı olarak değişecektir. Bu nedenle, test çizgisi bölgesindeki (T) herhangi bir renk gölgesinin pozitif olduğu düşünülmelidir.
GEÇERSİZ: Kontrol çizgisi (C) görünmüyor. Yetersiz numune hacmi veya yanlış prosedür teknikleri kontrol hattı arızasının en muhtemel nedenleridir. Prosedürü gözden geçirin ve testi yeni bir test kaseti ile tekrarlayın. Sorun devam ederse derhal test kitini kullanmayı bırakın ve yerel distribütörünüzle iletişime geçin.

Kedi. Yok hayır. Ürün Açıklaması Örnek Biçim Kit boyutu Ayırmak durum
IMVD-645 Norovirüs, Rotavirüs, Adenovirüs ve Astrovirüs Kombo Hızlı Test Kaseti Dışkı kaset 10T / CE

İletişim bilgileri
Hangzhou AllTest Biotech CO.,LTD

Tel:86-571-56267891

Faks:86-571-56267856

İlgili kişi: Mrs. Selina

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)