COVID-19 ve Influenza A + B Antijen Bulaşıcı Hastalık Testi

Temel bilgi
Menşe yeri: Çin
Marka adı: AllTest
Sertifika: CE
Model numarası: ICIC-525
Min sipariş miktarı: N / A
Ambalaj bilgileri: 20 T
Teslim süresi: 10-15 gün
Ödeme koşulları: / T
renk: Mavi Örnek: Nazofarengeal Swab
Ayırmak: Bkz. Ekle Depolama: 2-30 ° C
sertifika: CE, ISO13485 Biçim: kaset
Vurgulamak:

Antijen Bulaşıcı Hastalık Testi

,

COVID-19 Bulaşıcı Hastalık Testi

COVID-19 ve İnfluenza A + B Antijen Kombo Hızlı Testi, nazofaringeal sürüntü örneklerinde SARS-CoV-2, İnfluenza A ve İnfluenza B virüs antijenlerinin kalitatif tespiti için hızlı bir kromatografik immünolojik testtir.

 

【ÖZET】

Yeni koronavirüsler β cinsine aittir.COVID-19, akut solunum yolu enfeksiyonu hastalığıdır.İnsanlar genellikle hassastır.Şu anda, yeni koronavirüs tarafından enfekte olan hastalar enfeksiyonun ana kaynağıdır;asemptomatik enfekte kişiler de bir
bulaşıcı kaynak.Ana belirtiler ateş, yorgunluk ve kuru öksürüktür.Birkaç vakada burun tıkanıklığı, burun akıntısı, boğaz ağrısı, miyalji ve ishal görülür.

İnfluenza (yaygın olarak 'grip' olarak bilinir), solunum yolunun oldukça bulaşıcı, akut viral bir enfeksiyonudur.Canlı virüs içeren aerosol damlacıklarının öksürmesi ve hapşırması ile kolaylıkla bulaşan bulaşıcı bir hastalıktır.Grip salgınları her yıl sonbahar ve kış aylarında ortaya çıkar.Tip A virüsleri tipik olarak B tipi virüslerden daha yaygındır ve en ciddi grip salgınları ile ilişkilendirilirken, B tipi enfeksiyonlar genellikle daha hafiftir.

Altın laboratuar tanı standardı, influenza virüsünün büyümesini destekleyebilen çeşitli hücre dizilerinden birine sahip 14 günlük hücre kültürüdür.Etkili hasta müdahalesi için klinik süreçte sonuçlar çok geç alındığından hücre kültürünün klinik faydası sınırlıdır.Ters Transkriptaz Polimeraz Zincir Reaksiyonu (RT-PCR), kültürden% 2-23 oranında iyileştirilmiş saptama oranları ile genellikle daha duyarlı olan daha yeni bir yöntemdir.3 Bununla birlikte, RT-PCR pahalıdır, karmaşıktır ve özel laboratuvarlarda gerçekleştirilmelidir. .


【ÖRNEK TOPLAMA】

1. Hastanın burun deliğine, posterior nazofarenksin yüzeyine ulaşacak şekilde steril bir pamuklu çubuk yerleştirin.
2. Arka nazofarenksin yüzeyini sürün.
3. Steril eküvyonu burun boşluğundan çekin.

COVID-19 ve Influenza A + B Antijen Bulaşıcı Hastalık Testi 0

【NUMUNE HAZIRLAMA】
Swab örneğinin hazırlanması için yalnızca kitte sağlanan ekstraksiyon tamponu ve örnek toplama tüpü kullanılmalıdır.
1. Örnek toplama tüpünün kapağını açın.
2. Swab örneğini örnek toplama tüpüne yerleştirin.Toplama içerisindeki antijenleri serbest bırakmak için, tüpün iç duvarına bastırın ve swab kafasını tüpün iç duvarına doğru bastırırken swabı yaklaşık 10 saniye karıştırın.
tüp.
3. Eküvyondan sıvıyı çıkarmak için tüpün kenarlarını sıkarken eküvyonu çıkarın.
4. Kapağı numune toplama tüpüne sıkın.

COVID-19 ve Influenza A + B Antijen Bulaşıcı Hastalık Testi 1

【KULLANIM TALİMATLARI】

Testten önce, testin, ekstrakte edilmiş örneğin ve / veya kontrollerin oda sıcaklığına (15-30 ° C) dengelenmesine izin verin.
1. Test kasetini kapalı folyo poşetten çıkarın ve bir saat içinde kullanın.Folyo poşet açıldıktan hemen sonra test yapılırsa en iyi sonuçlar alınacaktır.
2. Örnek toplama tüpünü ters çevirin ve her örnek kuyucuğuna (S) sırasıyla 3 damla ekstrakte edilmiş örnekten (yaklaşık 75μl) ekleyin ve ardından zamanlayıcıyı başlatın.
3. Renkli çizgilerin görünmesini bekleyin.Sonucu 15 dakikada okuyun.Sonucu 20 dakika sonra yorumlamayın.

COVID-19 ve Influenza A + B Antijen Bulaşıcı Hastalık Testi 2

 

SONUÇLARIN YORUMLANMASI

POZİTİF KOVİD-19: *Sol pencerede iki farklı renkli çizgi belirir.Bir renkli çizgi kontrol bölgesinde (C) olmalı ve başka bir renkli çizgi Test bölgesinde (T) olmalıdır.Test bölgesindeki pozitif sonuç, numunede COVID-19 antijenlerinin tespit edildiğini gösterir.
POZİTİF İnfluenza A: *Sağ pencerede iki farklı renkli çizgi belirir.Bir renkli çizgi kontrol bölgesinde (C) olmalı ve başka bir renkli çizgi İnfluenza A bölgesinde (A) olmalıdır.İnfluenza A bölgesinde pozitif bir sonuç, örnekte İnfluenza A antijeninin tespit edildiğini gösterir.
POZİTİF İnfluenza B: *Sağ pencerede iki farklı renkli çizgi belirir.Bir renkli çizgi kontrol bölgesinde (C) ve başka bir renkli çizgi de İnfluenza B bölgesinde (B) olmalıdır.İnfluenza B bölgesinde pozitif bir sonuç, örnekte İnfluenza B antijeninin tespit edildiğini gösterir.
POZİTİF İnfluenza A ve İnfluenza B: *Sağ pencerede üç farklı renkli çizgi belirir.Bir renkli çizgi kontrol bölgesinde (C) olmalı ve iki renkli çizgi İnfluenza A bölgesinde (A) ve İnfluenza B bölgesinde (B) olmalıdır.İnfluenza A bölgesinde ve İnfluenza B bölgesinde pozitif bir sonuç, örnekte İnfluenza A antijeni ve İnfluenza B antijeninin tespit edildiğini gösterir.
*NOT:Test çizgisi bölgesindeki (T) rengin yoğunluğu, numunede bulunan COVID-19 antijeni, Flu A ve / veya B antijeni miktarına bağlı olarak değişecektir.Bu nedenle, test bölgesindeki (T / B / A) herhangi bir renk tonu pozitif kabul edilmelidir.
OLUMSUZ:Kontrol bölgesinde (C) bir renkli çizgi belirir.Test çizgisi bölgesinde (T / B / A) hiçbir görünür renkli çizgi görünmez.
GEÇERSİZ: Kontrol çizgisi görünmüyor.Yetersiz numune hacmi veya yanlış prosedür teknikleri, kontrol hattı arızasının en olası nedenleridir.Prosedürü gözden geçirin ve testi yeni bir test Kasetiyle tekrarlayın.Sorun devam ederse, derhal test kitini kullanmayı bırakın ve yerel distribütörünüzle iletişime geçin.

Kat.No. Ürün Örnek Biçim Kit Boyutu CE Durumu
ICIC-525 COVID-19 ve Influenza A + B Antijen Combo Hızlı Testi Nazofarengeal Swab Kaset 20T CE

 

İletişim bilgileri
selina

Telefon numarası : +8615857153722

Naber : +008613989889852