CE ile Yüksek Kalite Campylobacter Hızlı Test Kaseti

Temel bilgi
Menşe yeri: Çin
Marka adı: AllTest
Sertifika: CE
Model numarası: ICAM-602
Min sipariş miktarı: 500
Ambalaj bilgileri: 10T / Kit
Yetenek temini: 100 milyon yıllık
Biçim: Kaset Numune: Dışkı
Kit boyutu: 10T / Kit Kesme: Bkz. Ekle
Renk: mavi Depolama: 2-30 ℃
Vurgulamak:

hızlı test kiti

,

enfeksiyon için tanısal testler

İnsan dışkı örneklerinde Campylobacter'in kalitatif tespiti için hızlı bir test. Yalnızca profesyonel in vitro diagnostik kullanım içindir.

Uygulamalar:

Campylobacter enteritis, yiyecek ve su kaynaklı zoonotik bir hastalıktır ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bulaşıcı diyarenin en yaygın nedenlerinden biridir. Etiyolojik ajanın tanımlanması tipik olarak tedavi sonuçlarını etkilemese de, bu enfeksiyonların çoğu kendi kendini sınırladığı için, epidemiyolojik çalışmalar ve suş tanımlaması ve yazılması yoluyla salgın takibi için laboratuvar tanısı esastır. Campylobacteriosis'in konvansiyonel laboratuvar tanısı, organizmanın dışkı örneklerinden mikroaerofilik kültür ile geri kazanılmasına dayanır. Campylobacter'in geri kazanılması için mevcut öneriler, negatif bir sonuç çıkarmadan önce kültürlerin asgari 72 saat süreyle tutulmasını şart koşar; bununla birlikte, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin yakın tarihli bir laboratuvar gözetimi, anket yapılan laboratuvarların% 66'sının 48 saatte negatif sonuç verdiğini, sadece% 33'ünün 72 saat sonra negatif sonuç bildirdiğini tespit etmiştir. Geleneksel kültür yöntemlerinin aksine, dışkıdaki Campylobacter antijenlerinin tespiti için enzim immunoassay (EIA) ve lateral akış sistemleri dahil olmak üzere daha hızlı yöntemler, sonuçlara kadar sadece 1 ila 2 saat gerektirir.

Açıklama:

Campylobacter Hızlı Test Kaseti (Dışkı), kolloidal altınlı bir zarın kullanımına dayanır. Bir nitroselüloz membran, Campylobacter'a karşı yöneltilen antikorla hassaslaştırılır. Testin özgüllüğü, kolloidal altın ile konjuge bir Campylobacter antijene özgü bir antikorla sağlanır. Bu konjugat bir membran üzerinde kurutulur.
Dışkı örneği, test kiti ile birlikte verilen ekstraksiyon tamponuna seyreltilmelidir. Ekstrakte edilen numune şeritle temas ettiğinde, konjugat pasif difüzyon ile numune ile taşınır ve konjugat ve numune materyali T çizgisindeki anti-Campylobacter antikoruyla temas eder. Eğer örnek Campylobacter antijeni içeriyorsa, konjugat-antijen kompleksi bağlı kalmaya devam eder.
Campylobacter karşıtı reaktif ve renkli bir çizgi oluşacaktır. Çözüm, göç kontrol konjugatını bağlayan ikinci bir reaktifle karşılaşmaya ve böylece testin düzgün çalıştığını onaylayan renkli bir kontrol hattı üretmeye devam eder. Sonuç 10 dakika içinde görülebilir.

Nasıl kullanılır?

Test, numune, dışkı toplama tamponu ve / veya kontrolün testten önce oda sıcaklığına (15-30 ° C) dengelenmesini sağlayın.
1. Dışkı örneklerini işlemek için:
Katı Örnekler İçin:
Örnek toplama tüpünün kapağını sökün, daha sonra yaklaşık 50 mg dışkı (bezelye'nin 1 / 4'üne eşdeğer) toplamak için örnek toplama aplikatörünü dışkı örneğine rasgele bıçaklayın. Dışkı örneğini çıkarmayın.
Sıvı Numuneler İçin:
Damlalığı dikey olarak tutun, dışkı örneklerini aspire edin ve sonra 2 damla sıvı numuneyi (yaklaşık 80 LL) ekstraksiyon tamponunu içeren numune toplama tüpüne aktarın.
Numune toplama tüpü üzerine kapağı sıkın, daha sonra numuneyi ve ekstraksiyon tamponunu karıştırmak için numune toplama tüpünü kuvvetlice sallayın. Toplama tüpünü 2 dakika reaksiyona bırakın.
2. Test kasetini folyo poşetten çıkarın ve en kısa sürede kullanın. Folyo kese açıldıktan hemen sonra test yapılırsa en iyi sonuçlar alınacaktır.
3. Örnek toplama tüpünü dik tutun ve örnek toplama tüpünün kapağını çıkarın. Örnek toplama tüpünü ters çevirin ve çıkarılan örneğin 3 tam damlasını (yaklaşık 120µL) test kasetinin örnek kuyusuna (S) aktarın, sonra zamanlayıcıyı başlatın. Numune kuyucuğuna (S) hava kabarcıkları sıkışmasından kaçının. Aşağıdaki resme bakınız.
4. Örneği verdikten sonra 10 dakika sonra sonuçları okuyun. 20 dakika sonra sonuçları okumayın.
5. Not: Örnek taşmazsa (partiküllerin varlığı), ekstraksiyon tamponu şişesinde bulunan seyreltilmiş numuneyi santrifüjleyin. 80 LL süpernatan toplayın, yeni bir test kasetinin örnek kuyusuna (S) koyun ve yukarıda belirtilen talimatları izleyerek yeniden başlayın.

SONUÇLARIN YORUMLANMASI
(Lütfen yukarıdaki resme bakın)
POZİTİF: * İki satır görünür. Bir renkli çizgi kontrol çizgisi bölgesinde (C) ve diğer belirgin renkli çizgi test çizgisi bölgesinde (T) olmalıdır.
* NOT: Test çizgisi bölgesindeki (T) rengin yoğunluğu, numunede mevcut olan Campylobacter antijeninin konsantrasyonuna bağlı olarak değişecektir. Bu nedenle, test çizgisi bölgesindeki (T) herhangi bir renk gölgesinin pozitif olduğu düşünülmelidir.
NEGATİF: Bir renkli çizgi kontrol çizgisi bölgesinde (C) belirir. Test çizgisi bölgesinde (T) hiçbir çizgi görünmüyor.
GEÇERSİZ: Kontrol çizgisi görünmüyor. Yetersiz numune hacmi veya yanlış prosedür teknikleri kontrol hattı arızasının en muhtemel nedenleridir. Prosedürü gözden geçirin ve testi yeni bir testle tekrarlayın. Sorun devam ederse derhal test kitini kullanmayı bırakın ve yerel distribütörünüzle iletişime geçin.

Kedi. Yok hayır. Ürün Açıklaması Örnek Biçim Kit boyutu Ayırmak durum
ICAM-602 Campylobacter Hızlı Test Kaseti Dışkı kaset 10 T Bkz. Ekle CE

İletişim bilgileri
selina

Telefon numarası : +8615857153722

Naber : +008613989889852